tel.+48 87 644 67 58  mob. +48 601 146 703   szot@szot.pl
                                                      
Wersja Polska
Wersja Angielska
Russian Ver
Dojazd
 Rezerwacja
Kontakt

Kajakiem przez 3 kraje  Polska - Białoruś - Litwa    6 dni

Kajakiem przez 3 kraje Polska - Białoruś - Litwa 6 dni

spływ kajakowy - terminy, opcje do wyboru, z wycieczką do Grodna
Czarna Hańcza i Kanał Augustowski - spływ zorganizowany 6 dni

Czarna Hańcza i Kanał Augustowski - spływ zorganizowany 6 dni

najlepsze kajaki, piękna rzeka, 4 opcje noclegowe, kompleksowo
Spływ kajakowy Rospudą 5 dni zorganizowany

Spływ kajakowy Rospudą 5 dni zorganizowany

terminy 2018, opcje noclegowe, wyżywienie
Wiosłuj i pedałuj - Czarna Hańcza i Kanał Augustowski - 6 dni

Wiosłuj i pedałuj - Czarna Hańcza i Kanał Augustowski - 6 dni

dwie aktywności w jednej wyprawie
Wycieczki na Wschód

Wycieczki na Wschód

Litwa, Białoruś, Łotwa
SZOT - Spływy Kajakowe
Strona Główna »  Na weekend »  Weekend Boże Ciało w kajaku - Czarna Hańcza
Spływ kajakowy Czarną Hańczą
Spływ kajakowy Czarną Hańczą
Kanał Augustowski - spływ kajakowy
Kanał Augustowski - spływ kajakowy
Wiata biesiadna z miejscem na ognisko - Villa Skomanda
Wiata biesiadna z miejscem na ognisko - Villa Skomanda

Weekend Boże Ciało w kajaku - Czarna Hańcza i Kanał Augustowski

Spływ kajakowy w długi weekend na najpiękniejszej rzece Czarnej Hańczy i fascynującym Kanale Augustowskim. Spływ zorganizowany, opcje noclegowe, z wyżywieniem, 4 dni – 65 km.

Już teraz pomyśl o długim przedwakacyjnym weekendzie.
Z rodziną czy znajomymi wybierz się na Pojezierze Augustowskie i pooddychaj Zielonymi Płucami Polski, posmakuj regionalnych potraw i spędź miło i aktywnie długi weekend. Zapraszamy!

Spływ rozpoczynamy na Jeziorze Wigry na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dalej płyniemy z nurtem Czarnej Hańczy wijącej się serpentyną wśród lasów Puszczy Augustowskiej i urokliwych łąk. Kończymy spływ zabytkowym Kanałem Augustowskim z ręcznie obsługiwanymi śluzami oraz malowniczymi jeziorami na trasie. 
Dogodne miejsca noclegowe z wyborem opcji, smaczne domowe posiłki, przewóz bagaży, kompleksowa organizacja.
Trasa spływu łatwa, dostępna dla początkujących kajakarzy oraz do płynięcia z dziećmi. Rzeka dość szeroka, bez stałych przenosek, o wartkim ale bezpiecznym nurcie z łagodnymi zakolami i zakrętami. Na Kanale woda stojąca, bez przeszkód.


Najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce.

Zakwaterowanie: Villa Skomanda lub domki letniskowe w Augustowie.
Wyżywienie: HB – śniadania, obiadokolacje 

TERMIN:

Boże Ciało w kajaku |31.05-03.06.2018

PROGRAM:

  31.05.18
do godz. 11.30 – przyjazd uczestników do Augustowa – Baza SZOT, gdzie znajduje się biuro, wypożyczalnia sprzętu - kajaki, canoe, namioty, rowery itp., Villa Skomanda (komfortowe pokoje), restauracja (śniadania, lunch pakiety, obiady), domki letniskowe, plac zabaw dla dzieci, sauna zewnętrzna, wiata biesiadna z miejscem na ognisko, ogrodzony parking samochodowy.

Przejazd nad Jezioro Wigry do Marina Wigry SZOT. Krótkie indywidualne zwiedzanie Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego, gdzie w 1999 roku odpoczywał Papież Jan Paweł II. Stąd piękny widok na panoramę Jeziora Wigry. Przed wypłynięciem omówienie spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa na wodzie, szkolenie dla początkujących kajakarzy.

   Spływ kajakowy: Wigry – Maćkowa Ruda   (10 km)
Początek spływu na Jeziorze Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dalej wpływamy na niewielkie Jezioro Postaw. Następnie meandrującą pośród wysokich trzcin rzekę Czarną Hańczę. Po drodze mijamy niewielkie wioski. Na rzece rozwidlenia, małe wysepki porośnięte trawą.
Powrót do Augustowa. Nocleg.

  01.06.18
 Spływ kajakowy: Maćkowa Ruda – Frącki    (19 km)
Spływ rozpoczyna się odcinkiem rzeki z wolnym nurtem i wysepkami porośniętymi trzciną, otoczonym łąkami i polami. Dalej bardzo ciekawy etap z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt szybki lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Rzeka dość szeroka z licznymi wodnymi roślinami; dookoła piękny krajobraz!
W wiosce, niedaleko miejsca noclegowego znajduje się sklep, na miejscu bar.
Powrót do Augustowa. 
Wieczorem ognisko z kiełbaskami.
Nocleg.

  02.06.18
 Spływ kajakowy: Okółek – Mikaszówka    (16 km)
Spływ rozpoczynamy bardzo spokojnym odcinkiem rzeki, przebiegającym w większości pośród puszczańskich łąk, z dala od wiejskich zabudowań. Rzeka płynie pośród wysokich traw i trzcin, brak przeszkód. Dalej przepływamy przez "serce" Puszczy Augustowskiej, gdzie rzeka wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Dość szybki ale bezpieczny nurt ułatwiający płynięcie; rzeka kręta, miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na koniec 2-kilometrowy odcinek Kanału Augustowskiego z dwiema zabytkowymi ręcznie obsługiwanymi śluzami – Sosnówek i Mikaszówka (atrakcja!). We wsi Mikaszówka warto odwiedzić drewniany kościółek zbudowany w tradycyjnym puszczańskim stylu.
Powrót do Augustowa. Nocleg.

  03.06.18
  Spływ kajakowy: Mikaszówka – Płaska    (12 km)
Spływ rozpoczynamy na Kanale Augustowskim, dalej przepłyniemy jeziorami malowniczo wtopionymi w leśny krajobraz puszczy. Na trasie dwie śluzy (w tym jedna dwukomorowa – Paniewo z różnicą poziomów wody – 6,40!). We wsi sklepy i punkty gastronomiczne.
Koniec spływu, przejazd do Bazy SZOT w Augustowie.

CENA:

889 zł /osoba        709 zł /dziecko do 12 lat*
Opcja LUX – noclegi w Villi Skomanda w pokoju 2-os. w Augustowie
*dziecko w pokoju z rodzicami

789 zł /osoba**
Opcja LUX – noclegi w domku letniskowym, Baza SZOT w Augustowie
**4 osoby w domku

CENA ZAWIERA:

 • miejsce w 2-os. kajaku turystycznym SZOT Komfort z wyposażeniem (wiosło, kamizelka asekuracyjna, miękkie siedzisko)
 • 3 noclegi – zgodnie z opcją
 • 3 x wyżywienie (śniadanie, gorąca obiadokolacja); dziecko do 12 lat - ½ porcji
 • opieka ratownika/instruktora
 • przejazd busem: z Augustowa do Wigier, z Płaskiej do Augustowa
 • karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego
 • ognisko z kiełbaskami
 • codzienne transfery osób z i do Villi Skomanda / domku SZOT w Augustowie
 • ubezpieczenie NNW (AXA s. u. 5000 zł)
 • składka do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w wys. 0 zł
Parking samochodu na czas spływu w Bazie SZOT – Gratis.

DODATKOWO PŁATNE:

 • śluzowania (4 na szlaku) - ok. 4,10 zł/kajak/do godz. 16.00 i ok. 8,20 zł/kajak/po godz. 16.00 i w niedziele i święta
 • dopłata do 1–os. kajaka lub płynięcie pojedynczo – 55 zł
 • dopłata do 2-os. kajaka polietylenowego: Cruiser II / Vista / Horizon – 18 zł/os.
 • opłata miejscowa – 6 zł/osoba
 • korzystanie z sauny – ok. 100 zł/grupa
 • do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, wodoszczelne etui na telefon komórkowy, rękawiczki, czapki przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe

INFORMACJE DODATKOWE:

 • Uczestnikiem spływu może zostać każdy, bez względu na wiek i kondycję, kto ma ochotę aktywnie wypocząć. Uczestnicy to osoby w różnym wieku, w parach lub pojedynczo, rodziny z dziećmi, studenci. Wszyscy, którzy chcą aktywnie spędzić czas pośród pięknej przyrody, a także poznać nowych ludzi, przeżyć przygodę, pobyć z rodziną lub przyjaciółmi. 
 • Stan zdrowia uczestników musi umożliwiać udział w spływie kajakowym. Dzieci i młodzież mogą brać udział w spływie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
 • Miejsca noclegowe – komfortowe 2-4 osobowe pokoje w Villi Skomanda w Augustowie lub 4-osobowe domki letniskowe z łazienkami, lodówkami, tarasem. Na miejscu: plac zabaw dla dzieci, sauna, wiata grillowa z miejscem na ognisko, wypożyczalnia rowerów, teren ogrodzony.
 • Wyżywienie – smaczne, domowe posiłki regionalnej kuchni przygotowywane na miejscu w kwaterach agroturystycznych lub w restauracji Villi Skomanda. W pierwszym dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie.
 • Zapewniamy bezpieczne, wygodne i bardzo stabilne 2-osobowe kajaki turystyczne SZOT Komfort własnej produkcji lub kajaki polietylenowe. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem do ok. 9 lat zapewniamy 3-os. kajaki Prijon Cruiser. Osadom 3-osobowym oferujemy 3-os. kajaki TERCET. Flotę po każdym sezonie jest częściowo wymieniamy na nowe jednostki.
 • Impreza organizowana przy min. liczbie uczestników – 8 osób.
 • Możliwość dodatkowego noclegu po spływie w Villi Skomanda w Bazie SZOT – cena z rabatem.
 • Na spływ proponujemy zabrać: przeciwsłoneczne nakrycie głowy, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, lekkie obuwie turystyczne (sandały lub klapki), środek przeciw komarom na wieczór, rękawiczki bez palców (np. rowerowe), płaszcz przeciwdeszczowy oraz przede wszystkim DOBRY HUMOR!
Istnieje także możliwość organizacji indywidualnego spływu kajakowego. Wówczas to Państwo decydujecie o trasie, terminie i ewentualnych dodatkowych świadczeniach na spływie – Cennik wypożyczenia sprzętu.

Atrakcje na trasie:

 • Pokamedulski Zespół Klasztorny z kościołem z XVII w znajdujący się nad Jeziorem Wigry,
 • Kanał Augustowski - zabytek hydrotechniczny wraz z ręcznie obsługiwanymi śluzami (14 po stronie polskiej, 3 po stronie białoruskiej i 1 śluza Kurzyniec - graniczna). W Polsce największa śluza dwukomorowa Paniewo (6,40m).

W Augustowie warto zobaczyć:

Po zakończonym spływie możemy w ramach odpoczynku wybrać się w Augustowie w podróż z Żeglugą Augustowską. Statkiem wycieczkowym można wypłynąć w rejs m.in. do Studzienicznej. 8 czerwca 1999 r. Papież Jan Paweł II odbył rejs z Augustowa do Studzienicznej na statku „Serwy”. Statek pływa do dzisiaj, a na dolnym jego pokładzie można zobaczyć kajutę służbową, którą Papież obrał sobie na miejsce skupienia i modlitwy w czasie rejsu. Na górnym pokładzie „miejsce papieskie” to pierwsza ławka z przodu, miejsce przy lewej burcie. Statek zatrzymał się na swojej trasie dwukrotnie. Raz na Jeziorze Białym w dawnym Ośrodku Wojskowym (obecnie Oficerski Yacht Club), drugi raz na Jeziorze Studzienicznym w Studzienicznej. W obu miejscach powstały pomniki upamiętniające tamte wizyty; w pierwszym fotel papieski, w drugim postać Papieża schodzącego na ląd.
 • Rynek Zygmunta Augusta wraz z kolumną Króla Zygmunta II Augusta, założyciela miasta.
 • Bazylika Mniejsza NSJ – trójnawowy neoromański kościół przy ul. 3 Maja (1906-1911)
 • Muzeum Kanału Augustowskiego – mieści się w zabytkowym drewnianym Dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego - biuro budynku administracji z okresu budowy Kanału Augustowskiego oraz Dział Muzeum Ziemi Augustowskiej poświęconej budowie kanału w Augustowie.
 • Śluza Augustów - wybudowana w latach 1825-1826.
 • Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej - w wieży kościoła mieści się muzeum 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich.
 • Amfiteatr w Augustowie – oddany do użytku w 2013 r., położony nad Jeziorem Necko przy plaży miejskiej "Radiowej Trójki"
 • Wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko

Zapraszamy na spływy z pasją :)

Jesteśmy członkiem
Polskiej Izby Turystyki
Posiadamy wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów
i Pośredników Turystycznych nr 17/00/04 wydany przez 
Marszałka Województwa Podlaskiego.
Gwarancja Organizatora Turystyki - AXA TUiR S.A. 
 
PRZEDSIĘBIORSTWO TURYSTYCZNE "SZOT"
PL 16-300 AUGUSTÓW ul. Konwaliowa 2
tel./fax +48 87 644 67 58
mobile +48 601 146 703
szot@szot.pl
kajaki@szot.pl

© 2000-2018 P.T. SZOT